« Travanj 2020 »

Projekt "Korijeni"
Autor: Blaženka Knežević, 16. 2. 2020.

Projekt Korijeni ide dalje!

U sklopu projekta Korijeni u našoj školi održana je videokonferencija s Hrvatskom školom u Munchenu, OŠ Žepče iz Bosne i Hercegovine i OŠ Matko Vuković iz Subotice.  Ovo je druga godina kako se projekt Korijeni provodi, a cilj mu je povezati sve pripadnike hrvatskog naroda, odnosno najmlađe članove diljem svijeta koji pohađaju škole u dijaspori kako bi u najranijim godinama života kod njih razvili svijest o pripadnosti hrvatskom narodu te osjećaj za kulturu, baštinu i povijest svoga naroda.

Učenice 7.a, Nika Paulić i Andreja Stjepanović uz stručnu pomoć vjeroučitelja Josipa Matezovića predstavile su se  prezentacijom u kojoj su prikazane  vukovarske vjerske znamenitosti, crkve  i župne zajednice.

Učenice 4.a razreda Elena Milošević i Nina Beširević koje su inače i mažoretkinje grada Vukovara predstavile su se plesnom točkom koju su uvježbali uz vodstvo učiteljice Biljane Mihaljev. Za kraj javljanja,  zbor naše škole uz pratnju  tamburaškog orkestra  izveo je pjesmu „Stoji grad“ pod vodstvom učitelja glazbene kulture Danijela Služeka.

fotogalerija

Projekt "Korijeni"
Autor: Blaženka Knežević, 16. 2. 2020.

Projekt Korijeni ide dalje!

fotogalerija