Talentijada

Talentijada, naš mali spektakl  za velike talente, održala se u petak, 2. veljače 2024. godine u večernjim satima. Dvorana je tada poprimila svečani izgled s mnoštvom reflektora i ogromnom disco kuglom, a atmosfera je bila uzbudljiva i puna iščekivanja da sve započne.

(Sve o tome saznajte klikom na Opširnije)

U ulozi sjajnih voditelja našli su se knjižničar Zlatko Starc i vjeroučitelj Drago Iličić, a nakon pozdrava dobrodošlice najavili su stručni žiri u sastavu: pijanistica Silvija Bauer, gimnastička sutkinja Tihana Lujev, kaskader Danijel Zmaj Novoselac, plesačica Ivona Farago i glazbenik Marijan Jovičić.

Finalisti su se skockali od glave do pete, spremni pokazati ono u čemu su najbolji. Velika pohvala za sve naše natjecatelje koji su imali hrabrosti stati pred mnogobrojnu publiku i žiri. Led je probila talentirana Lucija Vukšić odsviravši Etidu na klaviru. Zatim su fokusirani Melek Biljalov i Leon Krstić pokazali kako ozbiljno treniraju karate. Mažoretkinje Katarina Milorad, Anastazija Elez i Emily Peičević bile su rasplesane i nasmijane. Vrijedni član školskog orkestra David Mudri odsvirao je Etidu u A molu na gitari. Sve je nasmijala i rastopila simpatična Dunja Romić pjesmom „Dance Monkey“.  Predivna Anja Terzić na flauti je izvela skladbu Long, long ago uz korepetitora Martina Sedlaka. Marko Špehar u jednoj je minuti vješto složio tri rubikove kocke i ostavio žiri otvorenih usta. Fleksibilna Andrea Ivan, iako ne trenira nigdje,  pokazala je nekoliko sjajnih gimnastičkih elemenata. Sve je raznježio Filip Grgić svojom izvedbom Hallelujah na violini i sramežljivim osmijehom, a i uz njega je bio i korepetitor Martin Sedlak. Najsitnija i preslatka natjecateljica Gloria Jurković bila je vrlo velika izvodeći gimnastiku na parteru. Najglasnije navijače i podršku cijele dvorane imao je Ilija Sabljić dok je  pjevao Srce na cesi. Sve predrasude o djevojkama razbila je jednim udarcem Katja Štalmajer zajedno s još 4 crijepa. Muzikalan i drag Marin Sučić na bisernici je izveo skladbu Tamburin. Samouvjerena Lea Služek oduševila je sve svojom gimnastikom na parteru i umiljatim osmijehom. Prava diva, Marta Mićić, otpjevala je Rihanninu pjesmu Stay te očarala publiku i žiri.

Peteročlani žiri povukao se nakon svih izvedbi u tajnu prostoriju kako bi se dogovorio oko rangiranja natjecatelja i odabrao pobjednika. Dok su se oni znojili i raspravljali koga odabrati, publika je putem QR kodova također mogla glasovati za najbolju izvedbu, a pravi plesni show priuštio nam je Plesni studio Wings.

Prema glasovima publike, prva tri mjesta izgledaju ovako:

1. Melek Biljalov i Leon Krstić
  2. Lea Služek
  3. Ilija Sabljić

Prema glasovima žirija, natjecatelji su rangirani ovako:

1. Marta Mićić
  2. Katja Štalmajer
  3. Marko Špehar

A dodali su i kategoriju „Najslađa izvedba“ koja je jednoglasno pripala Dunji Romić.

Dakle, pobjednica večeri bila je Marta otpjevavši Rihanninu pjesmu Stay, a uz eksploziju zlatnih konfeta i poklone, uručena joj je Zlatna zvijezda.

Osim Marte, nagrađeni su i svi ostali natjecatelji jer su to svojim izvedbama itekako zaslužili, a u tome su nam pomogli svojim donacijama: Školska knjiga, Alfa, Bosso, Profil-Klett, Pizzeria Kiara, Vukovarsko pub, Maestro, gospođa Biljalov, Cinestar.

Za tako veliki spektakl, iako ga zovemo mali, potreban je tim. Učenici Vid Furundžija, Vid Totar i Martin Sedlak, nesebično su pomagali oko donošenja i odnošenja rekvizita. Oko glazbe je pomogao učitelj Danijel Služek, a oko izrade statue zvijezde učitelj Joza Mihaljev. Oko uspomena su se pobrinuli videograf Saul Tikvić i fotografkinja Sonja Tomić. Bazu konferanse napisala je učiteljica Anica Jukić.

Ideja i organizacija cijele večeri djelo je pedagoginje Ivane Dragšić uz suradnju s psihologinjom Anom Sabljić.

Hvala svima koji su sudjelovali i ravnatelju Zlatku Miliću na podršci.

objavio: Ivana Dragšić   datum: 8. 2. 2024.