Prvenstvo u SUDOKU

Prošle subote, 25. studenoga 2023. godine, održano je Regionalno sudoku natjecanje u III. gimnaziji u Osijeku na kojemu su sudjelovala tri naša učenika: Luka Mađarević Trifunović (4.b), Lara Velečković (7.b) i Marin Sučić (8.b) uz pratnju svoje mentorice, pedagoginje Ivane Dragšić.
Hrvatska Mensa i enigmatski klub „Božidar Vranicki“ u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje organiziraju Sudoku prvenstvo Hrvatske za osnovne i srednje škole. U najvećem sudoku natjecanju na ovim prostorima učenici se natječu u tri uzrasne skupine: Bistrići (od 1. do 4. razreda osnovne škole), Kadeti (viši razredi osnovne škole) te Juniori (srednjoškolci). Projekt sudoku natjecanja planiran je s ciljem razvoja vještine rješavanja logičkih i problemskih zadataka kod djece i mladih. To je najveći projekt Hrvatske Mense čija provedba traje tijekom čitave godine, u okviru kojega se svake godine natječe između 5.000 i 10.000 učenika (300-500 škola).
Na razini države, svake godine zainteresiranost učenika sve je veća, a taj trend prati i naša škola. Na Školskom sudoku natjecanju sudjelovala su 23 učenika u dvije kategorije, Bistrići i Kadeti. Rezultati su bili odlični, a mnogim učenicima nedostajao je samo jedan bod za ulazak na Regionalno natjecanje. Da biste shvatili koliko je konkurencija bila jaka, važno je znati da se u kategoriji Bistrića u našoj regiji natjecalo 352 učenika, a u kategoriji Kadeta 570 učenika.
Luka je bio jedan od prvih na listi za Regionalno natjecanje s maksimalnim brojem bodova, a nisu puno zaostajali ni Marin i Lara. Na Državnu razinu nisu prošli, ali nova prilika nas čeka već sljedeće jeseni.
Ponosni smo na sve učenike koji su sudjelovali i čestitamo im na izvrsnim rezultatima!

objavio: Ivana Dragšić   datum: 30. 11. 2023.