Vukovar iz oka mog

Kako Vukovar vide učenici naše škole, pretopili smo u niz razglednica i dobili bogatstvo kadrova, prepoznatljivih i skrivenih kutaka našega grada, mnoštvo boja i osjećaja pretočenih u njihov - dječji pogled na najljepši grad na svijetu! Od dobivenih razglednica načinili smo izložbu u predvorju naše škole te ovdje, na stranicama naše škole, možete pronaći svaku od njih i pročitati tko se krije iza objektiva svake!

nastavnica Dina Miličević

Matko Devčić, 8. b                                               Ena Rožić, 8. b

Borna Ivanković, 8. b                                       Dora Barun, 8. b

Ena Rožić, 8. b                                               Matko Devčić, 8. b

Ena Rožić, 8. b

Erika Mićić, 8. b                                             Petra Ivković, 8. a

Ena Rožić, 8. b

Erika Mićić, 8. b                                              Matko Devčić, 8. b

Iva Penava, 6. a

Gabrijela Petrović, 8. b

Erika Mićić, 8. b

Lana Antolović, 8. a

Larisa Kuzman, 8. b

Matija Lučić, 8 a                                        Matko Devčić, 8. b

Lana Antolović, 8. a

Matko Devčić, 8. b                                      Vanessa Zujić, 8. b

Nikola Edelinski, 8. b

Norin Anđelković, 6. a

Špela Tufekčić, 8. a

mentorica: Dina Miličević, nastavnica hrvatskog jezika

U nastavku ovog našeg Novinarskog kutka obavještavat ćemo vas o daljnjim projektima, akcijama i radionicama koje vrijedno provodimo! Pratite nas! smiley

Oni su mladi, oni su odvažni, neustrašivi i hrabri, naši Novinari u akciji!

U rujnu smo formirali skupinu, zadali zadatke i naučili ponešto o pisanju dobrih priča. Sad je na njima da vas kroz svaki mjesec uveseljavaju svojim zanimljivim tekstovima, novostima iz svijeta škole i grada, zgodnim intervjuima i različitima anketama. Pripremite se biti iznenađeni! wink

Radionica kreativnog pisanja

Prošli smo se tjedan okupili poslije nastave kako bismo naoštrili naša pera i stvarali neke nove svjetove izmamljene različitim osjetilima.

Učenici su prvo zatvorenih očiju na praznom listu papira crtali fraktale koji se sastoje od jedne neprekinute linije. Nakon toga birali su određenu boju kojom su trebali obojiti najmanje dva, a najviše deset polja fraktala. Svaka od navedenih boja označava određenu karakteristiku osobe. Kratko su ispričali što su dobili.

Nakon toga svaki je par izvukao zagonetni predmet iz vrećice te je započetu priču trebao završiti inspiriran baš tim predmetnom. Pročitali smo dobivene priče i od srca se nekim nasmijali.

Za kraj svatko je u nekoliko rečenica trebao opisati sebe kao superjunaka čije ime tvori njegovo zbiljsko ime iščitano unazad. Tako smo dobili zanimljive likove kao što su Lejirbag (Gabrijel), Nutna (Antun), Ajiramana (Anamarija), Ajilad (Dalija), Kire (Erik), Niron (Norin), Anavi (Ivana), Seni (Ines), Ašas (Saša). Svaki od njih ispričao nam je ponešto o svojoj moći koju posjeduje i zbog čega je jedinstvena.

Radionica je završila u duhu iskrenoga osmjeha i dodjelom simboličnih diploma za sudjelovanje.

Svjetski dan pisanja rukom

Dana 23. siječnja obilježava se Svjetski dan pisanja rukom (Dan rukopisa). Mnogi neuroznanstvenici smatraju kako pisanje rukom aktivira područja u mozgu koji nam pomažu da učimo brže i bolje. Istraživači su potvrdili da djeca koja savladaju pisati rukom bolje zadržavaju primljene informacija i brža su u osmišljavanju kreativnih rješenja nekog problema. Zato naše bilježnice i olovke nikada neće izaći iz mode! Na satima hrvatskog jezika ispisali smo nekoliko viceva upotrebljavajući različite tipove rukopisa te latinična i glagoljična slova. Zavirite u galeriju te probajte pomoću QR koda očitati glagoljičnu azbuku kako biste mogli otkriti završetak svakoga vica i slatko se nasmijati!

Valentinovo na satu hrvatskoga jezika!

Povodom Valentinova, vođeni ljubavlju prema svemu, tako i prema knjigama i našoj glagoljici, na satu hrvatskog jezika izradili smo zanimljive straničnike koji će nam pomoći u označavanju stranice na kojoj smo stali prilikom čitanja najdražih nam – lektira!

« Lipanj 2020 »