Projekt" Škola budućnosti"

I ove školske godine tim učenika iz naše škole: Norin Anđelković, Marin Neferanović, Danko Tivanovac, Luka Bučko i Erik Demeter predvođen  učiteljicom informatike, Blaženkom Knežević sudjeluje u projektu "Škola budućnosti".  Učenici  korištenjem najmodernije tehnologije uče i razvijaju vlastite chatbot-ove kojima će pokušati doprinijeti rješavanju nekih od gorućih svjetskih problema. Izrađujući vlastite projekte učenici će razvijati kritičko mišljenje, suradničko učenje, kreativnost i inovativnost te će učiti kako riješiti probleme.

Učenje se provodi direktno od STEMIJEVIH i Infobipovih inženjera koji učenicima kroz video primjere prenose vlastita iskustva rada u vodećoj IT kompaniji. Učenici tako imaju priliku upoznati tehnologije na kojoj se bazira većina današnjih izuma, te pronaći inspiraciju da i oni budu predvodnici nove generacije izumitelja.

Program izrade chatbota se odvija na dvije programske platforme — Infobip Answers platforma, te u cloud sučelju za izradu chatbotova koje je dio STEMI edukacijske patforme i podržava rad u grupama.

Program obuhvaća uvod u umjetnu inteligenciju, design thinking, uvod u programski jezik Python, vježbe iz strojnog učenja, te na kraju izradu projekta – AI chatbota. U projektu sudjeluje 2000 učenika iz 100 škola.

Prošli tjedan su održana prva natjecanja u kodiranju unutar live Coding sessiona. Bilo je jako zanimljivo i po rezultatima možete vidjeti da se učenici osnovnih škola jako dobro drže s učenicima srednjih škola, što nas jako veseli. Među prvih troje nagrađenih učenika je i učenik naše škole, Norin Anđelković.

Poredak je bio sljedeći:

Subota 26.3.

1. Ivan Markić, Osnovna škola Sesvetski Kraljevec
  2. Norin Anđelković, Osnovna škola Antuna Bauera, Vukovar
  3. Mihael Stipić, I. gimnazija Osijek

Čestitamo našem Norinu!

objavio: Blaženka Knežević   datum: 29. 3. 2022.