Dragi roditelji,

s obzirom da vam suvremeni život nameće sve veću potrebu zbrinjavanja djece prije i poslije redovite nastave, javila se tendencija za organizacijom produženog boravka i u našoj školi. Produženi boravak se smatra posebnim oblikom odgojno-obrazovnoga rada koji se organizira za učenike izvan redovite nastave. Za organizaciju i način provedbe programa produženog boravka nadležan je osnivač škole, odnosno Grad Vukovar. Program produženog boravka u OŠ Antuna Bauera započeo je u listopadu 2020. godine. Odgojno-obrazovni rad produženog boravka namijenjen je učenicima nižih razreda osnovne škole, ali zbog epidemiološke situacije u ovoj školskoj godini formirane su dvije odgojno-obrazovne skupine učenika prvih razreda. Uslijed poboljšanja epidemiološke situacije, omogućio bi se boravak i ostalim učenicima nižih razreda. Raspored aktivnosti u produženom boravku obuhvaća vrijeme za odmor, topli obrok, boravak i kretanje na zraku, igru, kreativne radionice, projekte, učenje i pisanje zadaće te vježbanje i ponavljanje sadržaja redovite nastave. Učiteljice u produženom boravku na kreativan način povezuju rad, učenje i igru. Kroz slobodne i organizirane aktivnosti obilježavaju značajne datume te provode brojne školske i izvanškolske aktivnosti koje obogaćuju učenike na emocionalnoj, socijalnoj i kulturnoj razini.

Učiteljice Marina Kovačević i Ivana Žeravica

Više aktivnosti pogledajte u pdf dokumentu Produženi boravak klikom na Opširnije.

Produzeni_boravak_.pdf (1.17 MB)

objavio: Ivana Dragšić   datum: 26. 2. 2021.

« Ožujak 2024 »