Dani kruha

Prigodnom priredbom i blagoslovom kruha i krušnih proizvoda 12. listopada 2018. učenici i nastavnici Osnovne škole Antuna Bauera proslavili su Dane kruha. Dani kruha obilježavaju se u svim hrvatskim odgojnim ustanovama tijekom mjeseca listopada kako bi među učenicima produbili osjećaj zahvalnosti na plodovima koje čovjeku po Božjoj dobroti izobilno daruje priroda. Obradom nastavnih sadržaja koji u središtu imaju ovu temu učitelji u svojim učenicima potiču svijest o brizi okoliš, potrebi uravnotežene i zdrave prehrane, doprinose izgrađivanju pozitivnih stavova prema prirodi i podstiču osjećaj zahvalnosti na dobrima u kojima svakodnevno uživaju.

Vođeni marljivim učiteljicama, učenici nižih razreda obilježavanju Dana kruha dali su svečan, slavljenički ton. Recitali, pjesme, recitacije, plakati, likovni uradci i bogata izložba raznolikih i primamljivih pekarskih proizvoda koje su proizašle iz kućnih radionica naših učenika i njihovih majki i baka pokazali su kako i najmlađi znaju kako je dug i mukotrpan proces potreban da bi na njihov stol svakodnevno došao hranjiv i ukusan kruh. Uvod u molitvu kojim je fra Ivica Jagodić započeo obred blagoslova kruha usmjerio je misao učenika i nastavnika na sve one neprimjetne ljude koji sudjeluju u stvaranju kruha, od sijanja zrna do posluživanja kruha na stolu. Riječima blagoslova zajednički smo zahvalili Bogu na njegovoj dobroti kojom nas izobilno dariva i kruhom koji nas svednevice hrani.

Sani Gilja

objavio: Blaženka Knežević   datum: 16. 10. 2018.

« Ožujak 2024 »