PATRIK TREĆI PUT NA DRŽAVNOM LiDraNu

Najčešće pitanje koje učenici postavljaju pri susretima s piscima koji se upriličuju u školama jest kada su i kako počeli pisati. Mi smo Bauerovci vjerojatno svjedoci jednoga takvog početka jer uspjeh kakav je postigao Patrik Atanasovski, učenik 8.b razreda, da treći put zaredom, bude pozvan na Državnu smotru LiDraNo, plod je istinskoga spisateljskog daraLiterarni rad naslovljen „Dida i dva unučića“ koji možete u prilogu pročitati razlog je zbog kojega je Patrik po treći put imao sreću biti sudionikom Državne smotre LiDraNo 2015. Kad kažemo sreću, ne sumnjamo mi u Patrikov dar, ali biti prepoznat u preko 180 radova koji pristižu iz cijele Hrvatske ipak zahtijeva i malo sreće. Naime, neki su nam članovi državnoga povjerenstva na Smotri održanoj 22.-25. ožujka u Šibeniku objasnili kako odabiru literarne radove. Svu članovi povjerenstva dobiju sve radove, iščitavaju ih i ocjenjuju. Mogućnost dostizanja državne razine imaju samo oni učenici čiji su radovi dobili najviše ocjene svih radova povjerenstva. Tako smo od pisca Enesa Kiševića saznali kako duboko žali za jednim radom koji nije prošao, a koji je po njegovu sudu bio izvrstan, dok je Dubravko Jelačić-Bužimski rekao da on žali za dvama takvim radovima. Na to se nadovezao i Miroslav Mićanović, predsjednik toga povjerenstva i rekao da nazočni učenici predstavljaju na neki način i sve one koji nisu nazočni. U lijepom i motivirajućem pozdravnom govoru pozvao je sve učenike čiji su radovi izabrani za Smotru 2015. da se i dalje bave pisanom riječju bez obzira što neće svi biti pisci i zahvalio im što svojim radovima čine „malu sretnu razliku“.

Među nazočnim je članovima također bila i Zorica Klinžić, poznata hrvatska spisateljica, također iskreno zadivljena ljepotom pristiglih radova.

Nazočni nisu bili, ali su radove ocjenjivali i dr.sc. Vlasta Erdeljac, Zoran Ferić i Damir Miloš.

Nakon što su učenicima podijeljena priznanja i zbornici radova, u manjim su skupinama imali radionice s nekim od pisaca. Prošle je dvije godine voditelj radionica, u kojima je sudjelovao Patrik, bio Jelačić-Bužimski, a ove godine Enes Kišević.

U radionicama su učenici imali priliku pročitati svoje radove i komentirati ih zajedno s voditeljem. Na skupnom predstavljanju učenici nisu čitali radove, ali je dijelove radova u nevjerojatno lijep i zanimljiv „kolaž“ složio i pročitao pisac Enes Kišević. Iz Patrikova je rada izabrao dio u kojem on pjeva sestri o didinoj nozi pa ga je i sam pisac u svojoj interpretaciji otpjevao.

Poznat po tomu da je opsežniji u pisanom nego u govorenom izričaju, Patrik je nakon svega zaključio da je zadovoljan Smotrom. Jako.

A tek mi! Zahvaljujemo mu jer je proslavio i školu i grad i želimo mu da i dalje piše jer je u tom izvrstan i jedinstven.

PATRIKOVI RADOVI

1. Dida i dva unučića

2. Mićo Security

3. Jabuke, jesen i malo octa

objavio: Blaženka Knežević Anica Jukić   datum: 7. 4. 2015.

« Ožujak 2024 »