Natječaj za mobilnost u Rumunjsku

Vjerujemo da sada već svi znate da naša škola sudjelujue u Erasmus + projektu Science Through Experiment In Europe 2. Osim naše škole, u projektu sudjeluju još i škole iz Španjolske, Grčke, Rumunjske, Turske i Mađarske.

Ovoga tjedna 2 učitelja i 4 učenika naše škole borave u Grčkoj!

A sada raspisujemo natječaj za putovanje u Rumunjsku, točnije u grad Ramnicu Valcea, za razdoblje od 1. do 7. svibnja 2022. godine.

Taj predivan grad posjetit će 4 učenika i 2 učitelja. Na karti možete vidjeti gdje se nalazi.

Teme koje se proučavaju kroz projekt su kemija, energija i snaga, gravitacija i sila, tlo, toplina i zvuk, a naša škola je zadužena za temu zvuka. Kroz razne eksperimente, igre, istraživanja i analize učenici će proširiti i obogatiti svoja znanja u navedenim temama. Učenici koji sudjeluju u projektu, razvijat će se kompetencije i znanja kroz korištenje novih i inovativnih metoda, te će se također njegovati međukulturalne razlike, budući da će na projektu sudjelovati i međusobno surađivati učenici vršnjaci iz 6 europskih zemalja. Učenici će međusobno komunicirati na engleskom jeziku čime će obogaćivati svoje jezične vještine.

U Rumunjskoj će glavne teme biti iz područja kemije. Putovanje i boravak u inozemstvu za učenike u cijelosti je besplatan, odnosno njegovi će se troškovi pokriti iz sredstava Europske unije koja su odobrena projektom.

Projekt će trajati ovu i sljedeću školsku godinu, a kroz to razdoblje učitelji i učenici posjetit će svaku od navedenih škola i sudjelovati u aktivnostima sukladno ciljevima projekta. Naša će škola također biti domaćin jedne od mobilnosti (stručnog putovanja) te će ugostiti učenike i učitelje partnerskih škola.

Pravo na prijavu za putovanje u Rumunjsku imaju učenici od 5. do 8. razreda Osnovne škole Antuna Bauera koji napišu motivacijsko pismo do 7. travnja 2022. godine (četvrtak) i ubace ga do 18.00 sati u kutiju koja će se nalaziti na stolu u predvorju kod oglasne ploče.

Obrazac možete preuzeti klikom na poveznicu MOTIVACIJSKO PISMO te popuniti mjesta koja su označena plavim slovima.

Sva motivacijska pisma bit će pročitana i pregledana od strane projektnog tima, te će se konačna odluka o odabiru učenika za mobilnost u Rumunjsku objaviti na stranicama škole u petak, 8.travnja 2022. godine u 20:00 sati.

Učenici se odabiru prema sljedećim kriterijima:

• Opći uspjeh u školi
  • Uspjeh iz predmeta engleski jezik, matematika, priroda, biologija, kemija, fizika (ako učenici imaju navedene predmete)
  • Vladanje u školi
  • Socijalne i komunikacijske vještine
  • Redovito pohađanje nastave
  • Volja i želja za sudjelovanjem u mobilnostima
  • Motivacijsko pismo

O COVID mjerama za ulazak u Rumunjsku možete pročitati na sljedećoj poveznici: https://mvep.gov.hr/informacije-za-gradjane-244593/konzularne-informacije-22730/preporuke-za-putovanja-22854/upozorenja/245044?country=110

objavio: Ivana Dragšić   datum: 3. 4. 2022.