Gospodin Fin

Od listopada prošle godine pa sve do veljače ove godine, trajao je veliki edukativni projekt financijske pismenosti, Učim s gospodinom Finom, u organizaciji Večernjeg lista u partnerstvu s UMFO-om – Udrugom društava za upravljanje mirovinskim fondovima.

Naša škola je pod mentorstvom pedagoginje Ivane Dragšić sudjelovala u projektu s dva tima: Fin-tim i Propale valute. Učenici oba tima učili su o osnovama financija, štednji, mirovini, izradi budžeta i  odgovornom upravljanju novcem te o psihologiji novca. Na kraju su dobili zahtjevan kreativni zadatak – oživjeti gospodina Fina kroz kreativan video uz točno propisane kriterije (trajanje, pitanja na koja je trebalo odgovoriti, riječi koje je trebalo iskoristiti, kvaliteta zvuka i slike, cjelovitost priče, poslovni rječnik, itd.).

Oba tima odradila su s mentoricom odličan posao, puno toga su naučili i beskrajno se zabavili! Tijekom zimskih praznika učenici su dolazili u školu i radili na zadatku. Hvala nastavniku Danijelu Služeku koji je pomogao oko kvalitete zvuka, psihologinji Ani Sabljić na podršci s dijalozima te kuharu Stjepanu Mitroviću koji nas je hranio da bismo mogli bolje raditi.

Konkurencija je bila velika, iz cijele Hrvatske pristiglo je 222 rada, a naša pjesma u izvedbi Fin-tima "Gospodin Fin" osvojila  je drugo mjesto!!

Poslušajte:

Pogledajte i rad skupine Propale valute: Gospodin Fin - financijski savjetnik

objavio: Ivana Dragšić   datum: 9. 2. 2022.

« Ožujak 2024 »