Odabrane škole za pilot projekt Škola budućnosti

Za projekt Škola budućnosti - Inovativni STEAM program iz umjetne inteligencije - prijavilo se više od 250 škola diljem Hrvatske i susjedstva.  Za projekt se prijavila i naša škola. Uz prijavu potrebno je bilo napisati motivacijsko pismo. Na popisu odabranih  60 škola je i naša škola.

Otvaranje prozora u tehnološku budućnost najmlađim uzrastima i pomaganje školama da ih uvedu u svijet umjetne inteligencije cilj je zajedničkog projekta Infobipa i STEMI-ja i učenje umjetne inteligencije kod mladih i njihovo poticanje na inovativnost i poduzetništvo . Uz mentorstvo Infobipovih inženjera i stručnjaka učitelji i učenici iz odabranih škola u sklopu projekta prikupit će najnaprednija znanja i vještine na polju umjetne inteligencije. Učenici će formirati agilne timove sa podijeljenim ulogama koji će implementirati rješenje. U našoj školi voditeljica tima je učiteljica informatike Blaženka Knežević. Timu se mogu pridružiti svi učenici koji su zainteresirani za izradu  AI Chatbota.

“Ideja je da učenici formiraju razvojne timove i da kao prvi korak prouče UN ciljeve održivosti, odaberu jedan od ciljeva i istraže koji problem mogu riješiti AI chatbotom unutar tog cilja. Primjerice, učenici mogu napraviti bota koji će doktorima pomoći u medicinskoj trijaži, odnosno u određivanju hitnosti pojedinog slučaja, čime mogu doprinijeti da sustav postane efikasniji, posebno u ovim vremenima kada je zdravstveni sustav pod ogromnim pritiskom, a sve to vodi ka cilju dostizanja 3. cilja održivosti – Good health and well-being.

Detaljnije saznajte na službenoj web stranici projekta

WEB stranica projekta: https://skolabuducnosti.stemi.education/

objavio: Blaženka Knežević   datum: 26. 2. 2021.